dressler.cz - biketrial, cyklotrial, trial, shop, forum, TRIALmag, Dressler camp a další informace ze světa trialu

CZ | en
Dressler Camp 015: 1.-6.července 2015

Partneři


EUROVIA CS, a.s., dříve Stavby silnic a železnic, a.s., patří k nejvýznamnějším stavebním firmám v České republice. Nestává se moc často, aby vás oslovil někde na akci neznámý člověk a řekl vám, jestli by vám nevadilo, kdyby vám pomohl trochu finančně při vašem sportování. že se mu líbí, co děláte a že má rád cyklistiku... Občas se někdo najde a vy víte, že je to jen někdo, kdo si hraje na důležitýho a třeba z vás chce něco vytěžit. Když vám ale ten člověk dá po pěti minutách hovoru vizitku a loučí se se slovy, ať se ozvete a na vizitce je ředitel divize 4 Stavby silnic a železnic, tak je to asi něco jiného. Pan ředitel Třiška slovo dodržel a SSŽ mě podporují a i díky jejich pomoci jsme třeba kalendář 2004 fotili v lomu nedaleko Říčan a pustili nás kam jsme chtěli..
Nadnárodní společnost pro živé stavby.
Trial jsem vlastně jezdil jen na pár značkách kol. Na několika tátových modelech, pak na kolech značky Techniasport a pak už jen od Monty. Někde jinde na stránkách se dočtete o mém prvním kontaktu s podpoře od Monty. Já jsem té první nabídce moc vděčný a asi i proto jsem jezdil už víc než deset let na kolech Monty. Je pro mě moc důležitý ten kamarádský a skoro až rodinný vztah se všemi lidmi z fabriky, který se promítá i do obchodování s kolama. Španělé jsou sice občas trochu pomalejší, ale prima lidi.

Poctivě vyrobené horské kolo.

Často se mě lidi ptají, co je zkratka OTEC. JE to zkratka z francouzštiny, která má zavádějící český význam. Jedná se o mezinárodní společnost zabývající se dopravou a spedicí. Díky té zkratce a mé trialové dlouhověkosti mi hodně lidí říká "táta trialu" :-) Já jsem samozřejmě moc vděčný hlavně majiteli české pobočky, panu Nechybovi za jeho podporu, která mi dovoluje věnovat se víc ježdění a i díky větší pohodě v přípravě jsem mohl v roce 2003 vyhrát skoro všechno, kde jsem startoval.


propozice

Dressler Camp 014 se uskuteční 1.-6.července 2014 opět v Tanvaldu.

Dressler Camp je určen pro všechny příznivce trialu, kteří se chtějí kolem a trialem bavit a je pro ně víc zážitek parta než jeden ušetřený bod. Camp je otevřený všem. Závodníkům, hobíkům, těm kteří se bojí závodů a i těm, kteří si chtějí zkusit na vlastní kůži biketrial a třeba i xc jezdcům, kteří mohou po okolí hltat kilometry v horách a odpoledne si zkusit něco přeskočit. Prostě všem, kteří se chtějí něco naučit, chtějí vidět výborný závodníky, ale chtějí potkat i kluky svojí úrovně a hlavně se bavit. Vše pod heslem campu: Trial, fun and rock ´n´roll. A to v prvních sedmi ročnících platilo vrchovatě.

Camp je otevřený pro kola, jednokolky i pro motorky a samozřejmě pro všechny vaše kamarády. Určitě je vezměte s sebou!! Vezměte s sebou i děti, rodiče a nebo přítelky. V okolí je spousta možností na krásný procházky, blízko je Tanvalský Špičák, koupaliště a město Tanvald.

Bydlet můžete ve stanech v autokempu, který je moderní a moc útulný. K dispozici jsou krásné čisté sprchy a wc a je možné si i vyprat. K jídlu si můžete koupit teplá i studená jídla ve vnitřní nebo venkovní restauraci anebo v našem DRESSLERbaru ve venkovní kolibě, kde budou i letos v prodeji snídaně a obědy a spousta dalšího sortimentu pro vaše posílení i pobavení. A pro ajťáky je v kempu i wi-fi. Autokemp leží na kraji Tanvaldu a na dostřel jsou obchody, kdyby vám něco chybělo.. Víc info o kempu a Tanvaldu najdete ZDE.

Každý den se na Campu odehrávají různé trialové soutěže.

Úterý věnujeme tréninku, trialovým školám a volné zábavě.

Ve středu začínáme s Retro Trial Race. V předchozích letech byl tenhle závod obrovská zábava. I letos budou k dispozici stará trialová kola a doufáme, že bude i víc jezdců v trošku old school dresech. Postavíme pár sekcí a pravidla budou stejný jako loni. To hlavní je, že se na kole nesmí skákat, ale jen jezdit a že počítáme 5 vteřin nohy na zemi, takže jednadvacet, dvaadvacet, třiadvacet, čtyřiadvacet ..JEĎ! No a i ceny budou trošku old school. Retro závod doplníme ještě nějakou další zábavnou soutěží, která tu ještě nebyla.

Ve čtvrtek se pojede Fourcross Trial Race. 4X-Trial se jel v roce 2012 pravděpodobně vůbec poprvé na světě! A měl velký úspěch. V klasickém speedtrialu vypadla spousta závodníků hned v prvním kole a neměla šanci se dál svézt. 4X-Trial dává šanci větším soubojům až do konce, větší počet jízd pro každého účastníka a přináší větší objektivitu. 4X-Trial vychází z klasického speedtrialu s tím rozdílem, že v jednotlivých jízdách proti sobě jedou čtyři jezdci. Soutežní systém vychází ze systému plochý dráhy, tak aby jel každý s každým. Závod 4X-Trial se skládá z celkem 23 rozjížděk. Do závodu se kvalifikuje 20 jezdců, kteří se ve dvaceti rozjížďkách postupně utkají každý s každým. Za umístění v rozjížďkách dostanou jezdci následují body: 1. místo 3 body, 2. místo 2 body, 3. místo 1 bod a 4. místo 0 bodů. Každý jezdec bude mít jednotlivých rozjížďkách určenou dráhu, pokaždé jinou. Po odjetí všech 20 jízd se stanoví průběžné pořadí podle obdržených bodů. Nejlepších 8 jezdců postoupí do dvou semifinálových jízd. Do malého finále postupují jezdci na 3. a 4. místě v semifinále a do velkého finále postoupí nejlepší dva jezdci z každé semifinálové jízdy.

V pátek bude v průběhu dne probíhat Openfree Trial Contest - závod v motocyklovém trialu podle pravidel Openfree, o kterých se ve světě hodně diskutuje a podle kterých se jezdí národní mistrovství v kolébce trialu, ve Španělsku. Princip bodování je opačný, než na který jsme zvyklí. Závodníci nedostávají trestné body, ale naopak získávají body za překonávání předem bodově označených překážek. Trasu v sekci si každý jezdec zvolí sám. Čím těžší překážky v sekci překoná, tím více bodu získá. Zvítězí závodník s největším počtem bodů. Večer pak uzavře Freestyle Trial Contest, Best Trick Contest a nový Freestyle Challenger Contest. Freestyle je duch závodu, kde bude mít jezdec minutový limit na předvedení skoků a triků na trialový sekci a porota rozhodne, kdo přejel nejlepší věci a měl nejlepší styl. Tenhle kontestík by měl být hodně o pohodě a spíš společným poježdění. Zúčastnit se můžou všichni jezdiví účastníci campu. Best Trick Contest - Každý jezdec si může vybrat jeden skok nebo trik, kterým si myslí, že zaujme porotu a diváky. Vítěz bere vše. Freestyle Challenger je soutěž plná výzev. Na začátku bude speaker určovat překážky a triky, které mají jezdci předvést. Ze startovního pole budou postupně odpadávat jezdci, kteří nedokážou určené triky provést. Poslední pětice se bude k trikům vyzývat sama a vítězem se stane ten, po němž nikdo jeho trik nebude schopen zopakovat.

V sobotu odstartuje hlavní biketrialový závod - Inspired Trial Contest. Biketrialový závod podle trochu jiných pravidel, který vznikaly pod konzultací s dalšími jezdci a hodně se osvědčily. Možná i letos budou nějaký novinky na poslední chvíli s ohledem na počet přihlášených… Hlavní zásady jsou ale tyhle: pojedou se tři kategorie a každý jezdec si po prohlídce trati může vybrat, kterou chce jet. Záleží na něm, jestli si radši užije nuly a nebo se bude trochu trápit na těžší trati. Může si zkusit odjet závod i ve dvou kategoriích, tedy nejdřív dokončí jednu a pak si vezme kartu a pojede další. Závod by měl být zase hlavně o pohodě a zkoušení. Trochu jiný budou i pravidla bodování ve finále Elity. Z dopolední kvalifikace postoupí cca 12-16 lidí do finále, který se pojede od pátý večer. Závod pojedou jezdci světové Elity a i kluci z Polska a Slovenska a další. Bude to moc pěkná podívaná. Celý finále budu komentovat s Davidem Čepem a Honzou Sladkým. Hodnotit se bude i styl jízdy a během finále budou jezdci s největším počtem bodů postupně odpadávat a na posledních dvou sekcích si to rozdají nejlepší čtyři o vítězství. Určitě zopakujeme pravidlo o nemožnosti tahání. Tedy každý jezdec musí všechno zkusit a né si takticky šlapat.. Pro všechny kategorie a hlavně Elitu jsou připravený hodně krásný a cenný dárečky od značek Monty, Trialtech, Inspired, Onza... Po závodě hned následuje vyhlášení, afterparty a hlavně živej koncert živých hudebníků. Kdo už na campu byl, tak ví, na co se může v sobotu těšit…

Pokud po sobotním závodě a následné poslední afterparty bude ještě dostatek jezdců schopných jezdit, tak v neděli uzavře DC014 Monty Eliminator Race, stále oblíbenější soutěž, kde spolu může na jedné trati závodit šestiletý závodník s mistru světa. Postavíme jednu dlouhou sekci, která začne lehkými prvky a vyvrcholí téměž nepřekonatelnými překážkami. Účelem je, aby sekci dokázal projet pokud možno jen jeden jediný soutěžící, který se tak stane vítězem.

Anketa

Co bylo nejlepší na Dressler Campu 015?


Ukázat výsledky

Copyright © 2016 Lukáš Buriánek All rights reserved.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Lukáš Buriánek, Smiřických 1212, 251 01, Říčany
Tel.: +420 608 264 958, Fax.: , E-mail: shop@trialsection.cz